UA-36062800-1

7 Temmuz 2015 Salı

Nani Gelmiş Hoşgelmiş!


       Bloga yazmayalı o kadar uzun zaman oldu ki.. Çeşitli sebeplerden fırsat bulup ara verdiğim yazma faaliyetine, alışkanlığımı da yitirmenin de etkisiyle bir türlü dönemedim. Maçları tribünden seyretmek bu sebeplerimin en önde geleniydi. Bunu söylüyorum çünkü statta maç izlemek ekstra bir yorgunluk. Hele hele de evimi karşıya taşımışken.

       Geçen sezon yine tribünde keyifli geçecek bir sezon beklerken, hepinizin bildiği gibi şampiyon hoca kovuldu. Takımın eksiklerine transferler yapılmadı. Hatta bir ara kombinemizle tribüne giremedik. Sonra maçları statta takip etmeye devam ettik. Pek parlak geçirmesek de, yine de şampiyon olabileceğimiz bir sezonu abuk subuk kaybettik.

       Başkan geçen sezonki hezimetten ders almış olacak ki, iddialı bir takım kurmak için kolları sıvadı. Takımın başına profesyonel getirdi. İdari menajer Terraneo ile anlaşıldı. Terraneo da önce hoca tercihini yaptı, sonra da transfer hamleleri birbirini izledi.

       Geçen sezon herşeye rağmen ceza sahasındaki oyunculara gol ama fırsatı geliyordu. Fakat mevcut golcüler bir türlü topu rakip kaleye yuvarlayamıyordu. Bu bölgeye herkesin iyi tanıdığı ve başarılı olacağına inandığı Fernandao transfer edildi. İstikrarsız Gökhan Gönül,'ün bölgesine Şener Özbayraklı ile alternatif yaratıldı. Stoper mevkisindeki eksilme Simon Kjaer,ve Ba ile takviye edildi.

        Her bölgede alternatifli bir kadro oluşturulmaya çalışan Fenerbahçe, ciddi etki yaratacak bir tranfere imza attı bugün Luis Nani! Nani hiç şüphesiz taraflı tarafsız herkesi heyecanlandırdı. 10 gündür geldi-gelecek derken geldi ve bugün statta imzayı attı.

        Son yıllarda heyecan verici transferlere imza atmayan Fenerbahçe , Nani'yi de alınca kararsız olduğum kombine alma olayında karar vermem kolaylaştı. Gittim aldım gördüğüm kadarıyla herkes yeniliyor :)

        Nani hiç şüphesiz ki bir dripling ustası. Kıvrak, hızlı, zeki, iki ayağını da kullanabiliyor ve o ayaklar fazlasıyla teknik ayaklar! Tribün ve ekran başındaki Fenerbahçelileri hop oturup hop kaldırmaya aday maçlar vaat ediyor bu sezon. Hele hele de Robin Van Persie'nin de geleceği iddiaları açıktan konuşulmaya başlanmışken.

    
Fotoğraflar Şükrü Saraçoğlu'nda yapılan imza töreninde Tolga Ferhatoğlu tarafından çekilmiş.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder