UA-36062800-1

13 Ocak 2013 Pazar

Bir Yeni Messi Adayı Daha: Cassino Bouzon


Cassiano Bouzon
Brezilya’nın Bahia takımında oynayan 11 yaşındaki genç yetenek Cassiano Bouzon, İspanyol devi Barcelona’ya transfer oldu. 16 yaşına kadar profesyonel kontrat imzalamasının yasak olduğu için genç oyuncunun transferinin gizlendiği gelen bilgiler arasında…
TOPU ÇOK SEVEN BİR YILDIZ ADAYI
Barcelona’nın pilot takımlarından olan Cornella ile 20 günlük denemeye çıkan ufaklık, sol bek mevkisinde oynuyor ve rakiplerine nazaran fizik olarak avantajı bulunuyor. Genç oyuncu geçen günlerde yaptığı açıklamada; ‘Ben topu ayağıma yapıştırarak oynamayı seviyorum. Hızlıyım ve sürekli dripling yapıyorum’ demişti.

Cassio Bouzon ile ilgili ünlü futbolculardan Fenerbahçe'nin eski oyuncusu, efsane sol bek Roberto Carlos da önemli açıklamalar yaptı.  “Onun 11 yaşında olması büyük avantaj. Bu çok önemli. Onu izlerken büyülendim. Oyun zekası çok yüksek. Bir sol bek oyuncusu olarak fazlasıyla teknik. Barcelona’nın alt yapısında forma giyecek olması da onun oyun zekasını daha da artıracak” açıklamasını yaptı. Bir başka ünlü Brezilyalı efsane Bebeto da oyuncuyu izleyenlerden… O da Bouzon ile ilgili önemli ayrıntıları sıraladı. Bebeto, “Brezilya zaten doğası gereği yıldız çıkartan bir ülke. Yeni bir yıldız daha geliyor. Ama bu yıldız bir başka. Bir futbol efsanesi doğuyor diyebiliriz. Onun Barcelona’da önemli işlere imza atacağını düşünüyorum. Hiç şüphesiz iyi hocalarla çalışacak. Ailesine de burada önemli görevler düşüyor” ifadelerini kullanarak genç oyuncuya destek verdi.
Cassiano Bouzon
MUHAMMED FIRSATI KAÇIRDI
Barcelona ile küçük yaşta tanışıp yıldız olanlar da oldu bu fırsatı değerlendiremeyenler de… Örneğin Beşiktaş’ta forma giyen Muhammed Demirci, 13 yaşındayken Barcelona ile antrenmanlara çıktı. Denendi… Tek başına İspanya’da yaşaması şartıyla davet edildi. Ancak ailesi Muhammed’i tek başına bırakmadı ve onun hayalleri de başlamadan bitti. Bouzon 11 yaşında tek başına İspanya’da. Bu arada Muhammed Demirci'nin halihazırda Beşiktaş kadrosunda bulunduğunu ve FEDA sezonunda bile şans bulamadığını hatırlatalım!
Cassiano Bouzon
Video Görüntülerini İzlemek lazım! Bence gayet yetenekli bir çocuk

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder